KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16673283
nr 1667 3283
Marianne Bos Mareng
(1930-2019), Sverige
Signerad, akvarell, daterad 91, stilleben, 28x22 cm, yttermått inklusive ram: 44x38 cm
Marianne Bos Maréng, svensk bildkonstnär född 1930, död 2019.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 9 december 2024
kl 18:37:31
9/12 18:32:31
9 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Marianne Bos Mareng
Läs mer om Marianne Bos Mareng